П`ятниця, 2024-03-29, 3:22 AM
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Ужгород [10]
Ужгородська Школа Мистецтв [3]
Фестевалі [1]
Видео
Плеер
ГОДИННИК
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 75
Міні-чат
Погода
Яндекс.Погода
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікава статтистика

Каталог статей

Головна » Статті » Ужгород

Історія Закарпатського телебачення

Все починалося в січні 1946 року,коли в місто Ужгород була направлена радіомовна станція "Пчела", першими працівниками якої стали щойно демобілізовані з лав Радянської Армії воїни - зв'язківці і які вирішили присвятити себе роботі в радіоцентрі . Першим керівником новоствореної радіостанції став Бойко Микола Терентійович , а її першими працівниками - Олександр Швидкий , Петро Яхно, Катерина Богданова та інші. Це завдяки їх зусиллям перша радіомовна станція "Пчела" розпочала роботу 1 лютого 1946 року для трансляції передач Московського та новоствореного Закарпатського радіо за розкладом .
Відтоді і ведеться відлік віку нашого радіотелевізійного передавального центру .

Першим начальником, тоді ще радіоцентру, був Іван Пастушков, а начальником радіомовної станції РС-1 "Пчела" став Микола Бойко, який згодом був призначений головним інженером радіоцентру.

Структура радіоцентру була такою:
1. Радіомовна станція - "Пчела"- позивний "РВ-130"
2. Приймально-передавальна радіостанція №3 -"РАФ-КВ"
3. ВПП-2 - виділений приймальний пункт та радіобюро. Усі ці підрозділи знаходилися в Ужгороді.

Перші підсумки роботи радіоцентру були підбиті у листопаді 1946 року (наказ №21 від 02.11.1946 року).
Етапи розвитку радіоцентру :

 - 1950-1954 роки - будується стаціонарна радіомовна станція №1 (РМС -1) в с. Коритняни,яка була введена в експлуатацію в 1954 році. Був установлений радіомовний передавач "Лавр"-150 (позивний "РВ - 199") та радіомовний передавач "Урал"( позивний "РВ-130").
Начальником радіоцентру на той час був Олексій Поляков. Микола Бойко очолював розбудову радіомовної станції у якості старшого інженера. З 1954 року на РМЗ-1 починав працювати Віктор Гребенніков - головним інженером ,відтак начальником радіоцентру.

- 1963 - 1964 роки - монтується перший телевізійний ретранслятор та ультракороткохвильові передавачі мовлення в Ужгороді - на горі Токарня, поблизу с. Ярок, та магістральна радіорелейна лінія Москва - Ужгород.

Обласний радіоцентр очолив Володимир Кольченко, який з 1966 року був переведений на посаду начальника Закарпатського управління зв'язку (ОПТУС), а головним інженером - став Євген Мельничук.

Першим начальником телерадіомовної станції в с. Ярок був призначений Микола Бойко, за активної участі якого велося будівництво та подальша експлуатація РТПС.
РТПС (радіотелевізійна передавальна станція ), транслювала першу центральну програму телебачення (ЦТ-1), радіомовні програми "Маяк" та "Промінь", а також програму обласного радіо в УКХ-ЧМ. Штат РТПС був укомплектований за рахунок спеціалістів РМЗ-1 (Коритняни), на зміну яким в 1964-1965 роки прийшли молоді спеціалісти з Одеського інституту зв'язку ім. О.С. Попова. Перші працівники радіоцентру, які стояли біля витоків його становлення, пропрацювали до виходу на пенсію і удостоїлись звання "Почесний радист СРСР".

З приходом молодих, кваліфікованих спеціалістів, випускників Одеського інституту зв'язку, активно починається розвиток та модернізація Закарпатського обласного передавального радіотелецентру:  
- У 1967 році розпочала свої передачі Закарпатська студія телебачення. У зв'язку з цим була протягнута перша радіорелейна лінія Ужгород - радіотелевізійна станція на горі Токарня, поблизу с. Ярок. У будівництві і експлуатації першої РРЛ активну участь брав інженер виробничої лабораторії Вадим Гуріков.

- 1970 рік. Проведена реконструкція РТПС на горі Токарня,вводиться в експлуатацію новий передавач "ЗОНА-1" фірми "Тесла", призначений для трансляції програми УТ-1 (Українське телебачення).

- 1968-1970 роки. Розпочалася реконструкція РМЗ -1 (Коритняни), вводяться в експлуатацію новий середньо-хвильовий радіомовний передавач фірми "Тесла", за допомогою якого транслювалися програми УР-1(Українська республіканська програма) РВ - 130 та РВ - 145 "Промінь".

- 1970 рік. Розпочалось будівництво малопотужних телевізійних ретрансляторів в області. Першими до ладу діючих стали ретранслятори на Рахівщині та Міжгірщині, що дало можливість транслювати у ці віддалені райони першу центральну програму (ЦТ-1).

- 1975 рік. Розпочато будівництво нової радіорелейної лінії УРРЛ Ужгород - Рахів для подачі трьох телевізійних програм на телевізійні ретранслятори Ужгорода, Мукачева, Хуста, Тячева та Рахова.
Розпочався розвиток мікро РТС в гірських селах області для трансляції програми ЦТ -1 (ОРТ) з прийманням ТВ - сигналу з космосу через систему космічного прийому "Москва". Таких ретрансляторів було побудовано 28 .

-1975 рік. Уведена в експлуатацію потужна телевізійна станція на горі Товста поблизу м. Хуст, що дало змогу половині населення Закарпатської області приймати дві програми телебачення -ЦТ - 1, УТ-1 і радіо- мовлення програм "Маяк" і "Промінь". На цій станції був змонтований новий потужний телевізійний передавач "Тесла - 20 /4 "Д". З уведенням у дію потужного телевізійного ретранслятора на горі Товстій почався третій етап будівництва мікроретрансляторів в гірських селах області з метою забезпечення прийняття двох телевізійних програм населенням Закарпатської області.
За період з 1966 року по 1975 рік керівниками підприємства були:

http://www.rrt.ua/structure/branches/id-20

 



Джерело: http://www.rrt.ua/structure/branches/id-20
Категорія: Ужгород | Додав: kissyura (2011-11-24) | Автор: Валентина
Переглядів: 1132 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1 SergSic  
0
<a href=http://zmkshop.ru/tseny/>модульное здание бу купить</a>

Ім`я *:
Email *:
Код *: